• آزمون نظام مهندسی ساختمان آزمون نظام مهندسی عمران
  • Image 02 فروش ماشین حساب
  • Image 03 کلاسهای آموزشی
  • Image 04 خدمات نرم افزاری
  • civil-engineering مهندسی عمران

دانلود مبحث هفتم مقررات مقررات ملی ساختمان چاپ سال 1392 (ویرایش سوم)- پی و پی سازی

Mabhase07

مبحث هفتم مقررات ملی ساختمان "پی و پی سازی" برای اولین بار در مردادماه 1369 منتشر شد. از آنجا که اساسا موضوع مهندسی ژئوتکنیک به علت پیچیدگی ها و عدم شناساییهایی که در زمین موجود است، مانند سایر گرایشهای مهندسی عمران در چارچوب آیین نامه و مقررات به راحتی نمیگنجد، متن اولیه این مبحث مختصر و در حد بیان تعاریف کلی عنوان شده بود. در ویرایش بعدی که در سال 1388 منتشر شد، علیرغم گسترش قابل توجه مطالب نسبت به ویرایش قبلی، اعداد و ارقام محدوده های طراحی مانند ضرایب اطمینان و حدود مجاز بهره برداری ارائه نگردید. با توجه به پیشرفتهایی که در این گرایش مهندسی، اعتقاد اعضای کمیته تخصصی مبحث هفتم بر آن است که لازم است اعداد و ارقام مورد نیاز طراحان را تا حد بیشتری مطرح نمود و لذا ویرایش سوم با گسترش نسبتا وسیعی نسبت به متن قبلی روبروست که امید است مورد استفاده مهندسان قرار گیرد.

حرفه مهندسی ژئوتکنیک به علت آنکه تکیه بر آزمایشات صحرایی و آزمایشگاهی متعدد دارد و تغییرات قابل ملاحظه ای در خصوص خاکها وجود دارد، فضای حاکم بر این مبحث تخصصی نسبت به سایر مباحث مقررات ملی ساختمان، کمی متفاوت میباشد. در این مبحث به قضاوت مهندسی از تفسیر مشاهدات و نتایج آزمایشها تکیه بیشتری میشود و در این رابطه، هم تجربه مهندسی نقش اساسی تری به عهده میگیرد و هم مسئولیت مهندس افزایش میابد.

زمینه اصلی ویرایش سوم مبحث هفتم مقررات ملی ساختمان، طراحی بر اساس حالت حدی است و در آن عمدتا به حالات حدی نهایی و بهره برداری پرداخته شده است. این دو حالت حدی علاوه بر آنکه با مفاهیم علمی و عملی ژئوتکنیک هماهنگی خوبی دارد، امروزه در بیشتر گرایشهای مهندسی عمران مطرح شده و مورد استفاده قرار میگیرد. اما از آنجا که عرف فعلی مهندسی کشور، طراحی پی ها و دیوارها عمدتا با روش تنشهای مجاز صورت میگیرد، سعی شده با معرفی ضرایب اطمینان مناسب، یافته های حالت حدی با یافته های تنش مجاز قابل مقایسه باشد و طراحان بتوانند مطابق معمول با روش تنشهای مجاز یا مشابه سایر همکارانشان در حرفه مهندسی عمران با روش حالات حدی طراحی کنند.

از ویژگی های این مبحث، ارتباط تنگاتنگ آن با سایر مباحث موجود در مقررات ملی ساختمان است. در این رابطه سعی شده تا ضمن منظور داشتن مسائل سازه ای، کمترین تناقضی با مباحث مربوط به آنها ایجاد نشود

سایت ایران ماشین حساب برای اولین بار در کشور اقدام به ترویج این قانون از طریق اینترنت نموده است که شما دوستان عزیز میتوانید از لینک زیر مبحث هفتم مقررات ملی ساختمان، چاپ سوم، سال 1392 را به صورت رایگان و با کیفیت عالی و حجم کم دانلود نمایید. امید است با رعایت این مبحث، علاوه بر حفظ جان و مال انسانها، شاهد تحقق اهداف مقررات ملی ساختمان مانند افزایش عمر مفید ساختمانها، حفاظت از سرمایه های مردمی و عمومی، صرفه جویی و افزایش بهره وری و تامین آسایش و ایمنی انسانها باشیم. مبحث هفتم مقررات ملی ساختمان از جمله مباحث و منابع مورد آزمون نظام مهندسی میباشد و برای داوطلبان این آزمون بسیار ضروری میباشد.

 

 

لطفا در هنگام انتشار این مطلب، منبع آن را (www.IranCalculator.com) نیز ذکر فرمایید.

برای دانلود مبحث هفتم مقررات ملی بایستی عضو سایت شوید. در هنگام ثبت نام از مرورگرهای بروز شده (ترجیحا فایرفاکس) استفاده نمایید تا از بروز هرگونه مشکلی در مراحل ثبت نام جلوگیری شود.

 

از لینک پشتیبان زیر نیز میتوانید مبحث هفتم مقررات مقررات ملی ساختمان چاپ سال 1392 - پی و پی سازی را با کیفییت عالی و حجم کم دانلود نمایید:

 لینک پشتیبان دانلود ویرایش سوم مبحث هفتم مقررات مقررات ملی ساختمان چاپ سال  1392 - پی و پی سازی

دیدگاه‌ها   

 
0 #2 مریم ج 1392-12-22 20:08
به نقل از م:
با سلام و تشکر از شما

لطفا در صورت امکان فایل

راهنمای مبحث 6- 1390

راهنمای مبحث نه - 1390

راهنمای مبحث هفت 1390

راهنمای مبحث بیستو یک 1392

را برای استفاده افراد در سایت قرار دهید . با تشکر از شما

خدایییش خیلی نامردن...
حداقل یک دوتا رو ویرایش جدید میکردن...
حالا ما مجبوریم همه مباحث از دوباره بخریم...
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+3 #1 م 1392-09-26 10:42
با سلام و تشکر از شما

لطفا در صورت امکان فایل

راهنمای مبحث 6- 1390

راهنمای مبحث نه - 1390

راهنمای مبحث هفت 1390

راهنمای مبحث بیستو یک 1392

را برای استفاده افراد در سایت قرار دهید . با تشکر از شما
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 

شما اینجایید: